• Reformer pilates gép

    Reformer pilates gép

    Pilates Reformer
  • Kiscsoportos órák - Pilates Budapest 13. kerület

    Kiscsoportos órák - Pilates Budapest 13. kerület

    Photography © Merrithew Corporation

    Bejelentkezés
  • Személyi edzés - Pilates Stúdió

    Személyi edzés - Pilates Stúdió

    Photography © Merrithew Corporation

    Hívás
  • Online pilates órák

    Online pilates órák

    Photography © Merrithew Corporation

    Online órák
  • Pilates in English

    Pilates in English

    Photography © Merrithew Corporation

    Pilates classes
  • Fitball labda

    Fitball labda

    Photography © Merrithew Corporation

    Bejelentkezés
  • Gumiszalag edzés pilates oktató segítségével

    Gumiszalag edzés pilates oktató segítségével

    Photography © Merrithew Corporation

    Kapcsolat
  • Pilates karika

    Pilates karika

    Photography © Merrithew Corporation

    Órarend
  • Pilates gyakorlatok súlylabdával

    Pilates gyakorlatok súlylabdával

    Photography © Merrithew Corporation

    Árak
  • Pilates henger

    Pilates henger

    Photography © Merrithew Corporation.

    Bejelentkezés

Joseph Pilates biográfia VI.

2013.11.04.

Joseph Pilates biográfia VI.

Az I. világháború alatt fizioterapeuta-ápolóként tevékenykedett

1914-ben, az I. Világháború kitörését követően más német nemzetiségűekkel 'táborba' internálták. Ott birkózást és önvédelmet tanított; büszke volt rá, hogy tanítványai jobb fizikai állapotban voltak, mint amikor a táborba kerültek. Itt kezdte kidolgozni és tanítani a módszert (még talajon), mely később a 'Contrology' nevet kapta.

Ezután egy másik táborba szállították, a Man-szigetre, ahol az egészség iránt érdeklődése elvezette őt a betegszobára, ahol kisegítői feladatokat bíztak rá. Ápolóként segített a bentlakókon, akik sokféle betegségtől szendvedtek. Az ágynyugalom volt a szabály akkoriban, így arra kérték, "bármit csinálhatsz velük, csak ágyban kell maradniuk". 

Így Joseph kivette a rugókat az ágyból felszerelte őket az ágytámlára, mint egyfajta segédeszközt az ágyhozkötötteknek. Ekkor született meg a Trapezium Table ("Trap Table"). Joseph rendkívül leleményes és találékony volt, hogy megoldotta barátai és szomszédai egészség és testmozgás iránti igényét.

vissza

Kapcsolat

Bejelentkezés:

Hercz Krisztina  +36 30 773-8511                              

Budapest XIII. kerület,

Váci út 4.

     
Térkép

Megosztás

Gyakori kérdések

A pilatest kismamák is végezhetik?

Bizony, nem kell lemondanod a pilates-ről, ha babát vársz, hiszen most már kismamáknak is tartunk pilates órákat. Bővebben a Kismama Pilates-ről.

Mit csináljak, ha az órarendben lévő csoportos órák időpontja számomra nem megfelelő?

Hívj bennünket elérhetőségeinken, vagy ezen az űrlapon jelezheted a számodra ideális időpontokat. Igyekszünk rugalmas hozzáállással kezelni vendégeink igényeit. 

Nem fogok hamar ráunni? Nem túl lassú?

Ettől nem kell félned! A stúdióban található pilates eszközök segítenek változatossá tenni az órákat (van belőlük hét fajta). Sokan a jógához hasonlítják, ezért gondolják nagyon lassúnak. A jógában sok a kitartott pozíció, a légzőgyakorlat és a relaxáció. A pilatesben lehet növelni az intenzitást, ez az oktató aktuális hangulatától és persze a vendégek aktuális állapotától is függ :-) A pilatesben nem jellemzőek a kitartott testhelyzetek, folyamatos mozdulatsorokra épít (flow). Egy fajta speciális légzést alkalmazunk végig, nincs külön légzőgyakorlat. Ha többet szeretnél erről olvasni, itt megteheted.